Zazwyczaj im nowszy i bardziej designerski telefon, tym w większym stopniu podatny na różnego typu uszkodzenia. A elementem najczęściej ulegającym awarii jest bez wątpienia wyświetlacz. Problem uszkodzonego ekranu dotyczy niemal wszystkich najnowszych modeli telefonów. Sposobem, by zmniejszyć ryzyko zniszczenia telefonu będzie montaż folii hydrożelowej na telefon. Co to za rozwiązanie i jakie korzyści ze sobą niesie?

Folia hydrożelowa – charakterystyka

Folia hydrożelowa należy do niezwykle praktycznych dodatków do telefonu. Jest bardzo cienka i elastyczna, a także w wysokim stopniu przezroczysta, co sprawia, że nie zaciemnia obrazu. Koszt jej zakupu jest niewielki, a pozwala wyeliminować takie powszechne problemy, jak zabrudzenia, czy zarysowania wyświetlacza. Doskonale sprawdza się jako nowoczesna ochrona ekranu, gdyż zabezpiecza telefon przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych takich jak nadmierne nasłonecznienie, śnieg czy deszcz. Do zalet folii hydrożelowych bez wątpienia należy fakt, że wyróżnia się minimalną grubością, dzięki czemu jest praktycznie niewyczuwalna na ekranie. Folia ochronna powinna pasować do telefonu we wszystkich parametrach, dlatego trzeba precyzyjnie dobrać ją do modelu swojego smartfona. Sprawdź pełną listę wspieranych modeli.

Wyróżniające cechy foli hydrożelowych

Folia hydrożelowa – aspekt ochronny

Jedną z najważniejszych zalet folii hydrożelowych jest bez wątpienia ochrona wyświetlacza. Właśnie dlatego dobrą decyzją jest inwestycja w takie rozwiązanie. Folia chroni wyświetlacz telefonu aż po brzegi. Oprócz skutków zarysowania bardzo ważne jest również zabezpieczenie telefonu przed bezpośrednimi skutkami uderzenia. Specjalna samonaprawiająca folia na telefon firmy Rock dzięki swoim właściwościom może pochłonąć i rozproszyć energię uderzenia, przez co nawet kilkukrotnie zwiększa się odporność ekranu. Nowoczesna ochrona ekranu w postaci folii hydrożelowej jest korzystna także w perspektywie późniejszej sprzedaży telefonu. Smartfon z idealnie zachowanym wyświetlaczem będzie z pewnością znacznie cenniejszy niż ten z porysowanym.

Folia hydrożelowa – aspekt użytkowy

Każde zabezpieczenie telefonu tworzy barierę między wyświetlaczem a użytkownikiem smartfona. To z kolei rodzi obawy o to, że z telefonu trudniej będzie korzystać lub że ekran nie będzie wiernie odwzorowywał kolorów. Folia hydrożelowa firmy ROCK jest bardzo cienka, ma wysoki stopień przezroczystości i realnie odwzorowuje kolory. Tylko takie parametry gwarantują utrzymanie odpowiedniego komfortu pracy i sprawiają, że po nałożeniu folii różnica w użytkowaniu telefonu nie będzie odczuwalna.

Wrażliwy dotyk

Niskiej jakości folie mogą powodować gorsze przewodzenie, a tym samym utrudniać korzystanie z urządzenia. Dlatego warto stawiać na markowe rozwiązania, które nie powodują problemów z użytkowaniem telefonu. Najlepiej zdecydować się na zakup folii sprawdzonego producenta, którego folie ochronne mają wiele pozytywnych opinii użytkowników. Zakup folii „no name” może spowodować rozczarowanie. Rozwiązaniem jest nabycie w firmie specjalizującej się w sprzedaży akcesoriów do telefonu. Wówczas masz pewność, że folia jest w pełni funkcjonalna i dopasowana co do milimetra do wyświetlacza.

Folia hydrożelowa – aspekt estetyczny

Ekrany dotykowe są szczególnie podatne na wszelkiego typu zabrudzenia. Bardzo często sami przyczyniamy się do zanieczyszczenia telefonu, obsługując go brudnymi rękami. W efekcie na wyświetlaczu pozostają ślady naszych palców oraz zaległy kurz. Jak tego uniknąć? Bardzo dużym ułatwieniem jest specjalna powłoka oleofobowa, której rolą jest odpychanie cząstek tłuszczu. Powłoka oleofobowa ogranicza ryzyko powstawania tłustych plam na powierzchni wyświetlacza. W razie ewentualnego zabrudzenia łatwiej też o wyczyszczenie ekranu - tłuszcz nie rozmazuje się po jego powierzchni, ponieważ folia tworzy łatwą do czyszczenia warstwę ochronną. Powłoka oleofobowa jest też idealnie gładka, a to sprawia, że cząsteczki kurzu i brudu nie przyczepiają się do niej tak łatwo. A kiedy dojdzie do zabrudzenia, to bardzo łatwo można je usunąć. Dzięki takiej powłoce znacznie poprawia się estetyka urządzenia. Oprócz właściwości oleofobowych folia hydrożelowa ma także właściwości hydrofobowe – to sprawia, że niestraszne są jej warunki atmosferyczne i skutecznie chroni przed dostaniem się wody pod jej powierzchnię.

Brak odcisków palców

Jak zamontować folię hydrożelową

Zanim wybierzesz folię, najpierw trzeba zdać sobie sprawę z tego, jak wygląda proces jej naklejania. To temat, wokół którego często toczy się dyskusja, a to dlatego, że dla niewprawnej osoby czynność może być kłopotliwa. Poniżej instrukcja jak zamontować folię hydrożelową.

  1. Przed założeniem folii na telefon dokładnie oczyść ekran ze wszelkich pyłków i brudu, które się na nim znajdują, gdyż cokolwiek zostanie na wyświetlaczu, pozostanie także pod folią.
  2. Zdejmij folię i dopasuj ją do ekranu telefonu. Następnie połóż ją na ekranie.
  3. Oderwij wewnętrzną folię zabezpieczającą przy spodzie telefonu. Gdy zostanie zamocowana, wyjmij narzędzie instalacyjne.
  4. Podnieś pozostałą wewnętrzną folię antyadhezyjną i użyj narzędzia, by zainstalować folię ochronną.
  5. Oderwij powierzchnię folii i zakończ montaż.


Zobacz, jak zamontować folię hydrożelową łatwo i szybko 

Zachowaj nieskazitelny wygląd swojego smartfona

Kiedy kupujesz nowego smartfona, to zapewne nie myślisz o tym, że mógłby ulec uszkodzeniu. Warto jednak wcześniej zabezpieczyć urządzenie. Z jednej strony chodzi bowiem o bezpieczeństwo, a z drugiej o to, by elegancko się prezentował. Dzięki folii hydrożelowej zapewnisz smartfonowi ochronę aż po brzegi i nienaganny wygląd wyświetlacza w czasie oglądania filmików czy robienie zdjęć.

Zajrzyj na stronę: https://www.alget.pl/40-folia-hydrozelowa-uzien i wybierz folię hydrożelową na swój telefon.