Wyobrażacie sobie dzień bez używania telefonu? Większość z Was zapewne nie widzi w ogóle takiej opcji. Żyjemy w czasach, kiedy smartfon służy jako narzędzie do komunikacji, robienia zdjęć, kręcenia filmów, wyznaczania trasy, czy dostarczania rozrywki. Przejdźmy więc do kilku porad, które pozwolą nam bezpiecznie korzystać z tego popularnego narzędzia, jakim jest smartphone.

Dobrze naładowany smartfonDobrze naładowany telefon

Pamiętajmy, że ciągle rozładowany smartphone nie służy żywotności baterii. W dzisiejszych czasach warto mieć go zawsze w gotowości. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie nam potrzebny. Może będziemy chcieli uwiecznić jakąś wyjątkową chwilę lub odebrać pilny telefon bądź napisać ważnego sms’a, lub sprawdzić trasę w nawigacji. Przydatną rzeczą dla zapominalskich o dostarczaniu energii będzie powerbank, dzięki któremu naładujemy akcesorium w każdym miejscu.

Polecamy Power Bank ROCK SPACE POWERSACK 2,4A 5000mAh

O najczęstszych błędach popełnianych przy ładowaniu pisaliśmy tutaj ->
 Najczęściej popełniane błędy w czasie ładowania telefonu

Nie używaj naderwanych kabliNie używaj naderwanych kabli

Wyeksploatowane kable mogą stanowić zagrożenie dla Twojego telefonu. Niejednokrotnie mogą prowadzić do zwarcia, co może skończyć się tragicznie dla żywota naszego smartfona. Na te akcesoria nie wydamy masy pieniędzy, a na pewno będą tańsze niż nowy telefon. W ofercie posiadamy kable magnetyczne, dzięki którym będziemy mogli ograniczyć zużycie portu ładowania.

Pełną ofertę naszych kabli znajdziecie tutaj. KABLE USB

Dobrej jakości akcesoria do telefonuDobrej jakości akcesoria do telefonów

Każdy zdaje sobie sprawę, że słabej jakości akcesorium do smartfona może narazić nasz telefon na usterkę. Radzimy, aby zaopatrywać się w te rzeczy tylko w sprawdzonych sklepach. Wtedy zawsze będziemy mieli pewność, że nasz smartphone będzie na pewno chroniony. W naszej ofercie znajdą Państwo produkty renomowanych marek BASEUS, ROCK, ROCK SPACE oraz VIBEN. alget.pl

Nie każdy telefon jest wodoodpornyNie każdy telefon jest wodoodporny

Chrońmy nasze smartfony przed wilgocią, przecież to urządzenie elektryczne. Na większość modeli różne płyny nie będą działać korzystnie. Niejednokrotnie taki kontakt kończy się na braku zdatności do użytku naszego smartphona. Jeśli uprawiamy sport, to warto zaopatrzyć się w specjalne akcesorium, które pozwoli nam odseparować nasz telefon od niesprzyjających warunków atmosferycznych.

Sprawdź nasz uchwyt na rower z obudową oraz saszetki sportowe.
 ROCK Saszetka Sportowa na Ramię ROCK Uchwyt Rowerowy Obudowa na Telefon

Nie spędzaj zbyt dużo czasu przed smartfonemNie spędzaj dużo czasu przed ekranem

Światło emitowane z urządzeń, takich jak telefon komórkowy może bardzo szkodzić naszym oczom. Obecnie możemy sterować w ustawieniach jasnością ekranu, czy też przełączyć się na tryb nocny. Z pomocą przychodzi folia Anti-Blue, która dzięki swoim właściwością ogranicza przedostawanie się do naszych gałek ocznych światła niebieskiego, które jest najbardziej destrukcyjne dla naszego wzroku.

Posiadamy folię ochronną hydrożelową marki UZIEN z takimi właściwościami. Folia Hydrożelowa Anti-Blue UZIEN PREMIUM

Włącz blokadę ekranuBlokada ekranu

Każdemu z nas zdarzy się zostawić telefon bez zablokowania ekranu. Taka sytuacja może prowadzić do niepotrzebnego poboru energii, co za tym idzie osłabienia baterii. Należy ustawić w swoim smartfonie automatyczne blokowanie ekranu, co zaoszczędzi nam kłopotu związanego z brakiem naładowanego akcesorium.

Dbaj o swój smartfon, aby mógł służyć Ci dłuższy okres. Liczymy, że dzięki artykułowi chociaż trochę poszerzyliśmy Waszą wiedzę na temat ochrony telefonów komórkowych.