Posiadanie odkurzacza samochodowego jest sprytnym sposobem na utrzymanie czystości we wnętrzu samochodu. Urządzenie doskonale poradzi sobie ze wszystkimi typami zabrudzeń, takimi jak sierść zwierząt, brud, kurz czy popiół z papierosów. Sprawdź, jaki odkurzacz samochodowy wybrać i dlaczego warto go mieć zawsze w swoim samochodzie.

Dlaczego warto zainwestować w odkurzacz do samochodu

Zaglądasz do wnętrza samochodu, a tam na siedzeniach okruchy z jedzenia i sierść zwierząt? Utrzymanie samochodu w czystości jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli często podróżujesz z dziećmi czy zwierzętami. Przez otwarte okna i drzwi wlatuje kurz, a na butach wnosimy na wycieraczki błoto i inne zabrudzenia, zwłaszcza w czasie niepogody. Niektóre zabrudzenia ciężko usunąć używając w tym celu zwykłą zmiotkę. Możesz próbować przyciągnąć swój standardowy odkurzacz na podjazd, ale... kabel może okazać się zbyt krótki. A może to gniazdo elektryczne jest za daleko? W takiej sytuacji warto sięgnąć właśnie po bezprzewodowy odkurzacz samochodowy. Pozwoli on w łatwy sposób zadbać o czystość w Twoim samochodzie.

Odkurzanie w samochodzie

Najważniejsze zalety bezprzewodowego odkurzacza to:

  • szybkie usunięcie zabrudzeń w trudnodostępnych miejscach – odkurzacz usunie cząsteczki, które przyklejają się do tkanin włóknistych, pod siedzeniami, pedałami, w schowkach itd.
  • skuteczne pozbycie się roztoczy, zarazków i bakterii, które szkodzą zdrowiu – odkurzacz usuwa nie tylko widoczne zabrudzenia, ale także te, które szkodzą zdrowiu, a gromadzą się na siedzeniach i matach samochodowych,
  • możliwość wysprzątania samochodu w dowolnym miejscu i czasie – odkurzacz nie potrzebuje bezpośredniego podłączenia do prądu w czasie pracy, co sprawia, że jest bardziej praktyczny niż modele przewodowe.

Jaki wybrać odkurzacz samochodowy – najważniejsze kryteria

Samochód jest jak twój drugi dom, gdyż spędzasz w nim często kilka godzin dziennie. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli odkurzaczy samochodowych. Zastanawiasz się, czym kierować się przy wyborze? Zwróć uwagę na poniższe aspekty.

Moc urządzenia. Wybierając odkurzacz, trzeba pamiętać, że im większa moc, tym wydajniej będzie pracował odkurzacz.

Waga. Urządzenie w czasie pracy trzymamy w dłoniach, więc powinniśmy mieć możliwość swobodnego manewrowania nim. Zbyt duża waga może być przeszkodą w sprawnej obsłudze urządzenia.

Rozmiar. Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy jest mniejszy niż modele przewodowe. Dzięki temu można go łatwo zmieścić w bagażniku czy schowku i używać w dowolnym miejscu i czasie.

Elementy wyposażenia. Różnego typu końcówki pozwolą z łatwością uporać się z większymi zabrudzeniami, szczególnie tymi znajdującymi się w trudno dostępnych miejscach.

Jakość wykonania. Odkurzacz do samochodu może być przechowywany w różnych warunkach, np. w bagażniku czy schowku. Warto więc, aby był wykonany z dobrej jakości materiałów i nie uległ zbyt szybko uszkodzeniu.

Czas pracy. Aby podręczny odkurzacz samochodowy był praktyczny, potrzeba, aby czas działania był na tyle długi, by umożliwić swobodne posprzątanie całego samochodu bez ryzyka, że wyłączy się w najmniej oczekiwanym momencie.

Sposób i szybkość ładowania. Najlepszym rozwiązaniem będzie bezprzewodowy odkurzacz samochodowy, który można ładować zarówno tradycyjnie, jak i do gniazda zapalniczki.

Odkurzacz marki ROCK – wygodne rozwiązanie do Twojego samochodu

Odkurzacz samochodowy ROCK AutoBot V Lite to kompaktowe urządzenie przeznaczone do czyszczenia małych powierzchni. Doskonale sprawdzi się przy sprzątaniu wnętrza samochodu. Zasilany jest akumulatorem i pozwala na odkurzenie trudno dostępnych zakamarków.

Odkurzacz samochodowy ROCK AutoBot V Lite

Oryginalny odkurzacz marki ROCK dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi i wadze jest bardzo praktyczny w użyciu i łatwy do przechowywania. Posiada wbudowany akumulator o pojemności 4400 mAh i może działać 15 minut bez ponownego ładowania. Akumulatorowy odkurzacz samochodowy posiada dwie różne końcówki, które można wymieniać w zależności od potrzeb.

Kompaktowy rozmiar

Mimo małego rozmiaru ma bardzo dużą moc ssącą i jest łatwy w obsłudze. Duża moc: 80 W sprawia, że odkurzacz wciągnie wszystkie, nawet największe śmieci. To urządzenie bezprzewodowe, które sprawdzi się zarówno w samochodzie, jak i w domu. Wnika nawet w najdrobniejsze zakamarki, dzięki doskonale wyprofilowanym szczotkom. Wyposażony jest w 10 śmigieł oraz mocny silnik. Odkurzacz samochodowy ładowany jest przez gniazdko zapalniczki lub za pomocą ładowarki. Czas pracy na jednym ładowaniu wynosi od 10 do 15 minut. Do pełnego naładowania akumulatora potrzeba natomiast 2 godzin.

Co więcej, odkurzacz samochodowy bezprzewodowy ten jest też bardzo łatwy w utrzymaniu czystości. Znajdujący się w jego wnętrzu filtr można czyścić za pomocą wody. Nie ma również mowy o wtórnym zanieczyszczeniu, gdyż konstrukcja ochrony przeciwpyłowej zapewnia doskonałą czystość. Z urządzenia nie wydostaje się kurz, który może stanowić problem dla alergików.

Inteligentne zastosowanie

W zestawie z odkurzaczem znajduje się także kabel USB do ładowania oraz dwie końcówki: szczelinowa i ze szczotką. Odkurzacz jest elegancki i dostępny w kolorze czarno-srebrnym.

Podręczny odkurzacz samochodowy – inwestycja w czysty samochód

W samochodzie, podobnie jak w domu gromadzi się kurz i brud, dlatego wymaga regularnego czyszczenia i konserwacji. Choć istnieje wiele sposobów i środków do czyszczenia samochodu, to nie są one tak skuteczne. Odkurzacz samochodowy bezprzewodowy jest niezbędny, gdy chcesz utrzymać swój samochód w czystości, nawet jeśli jesteś w podróży. Jest lekki i kompaktowy, co ułatwia użytkowanie. Po sprzątaniu samochodu można go zabrać także do domu i wyczyścić z jego pomocą np. kanapy czy fotele.

Zobacz akumulatorowy odkurzacz samochodowy marki ROCK i dowiedz się więcej na temat jego możliwości: https://www.alget.pl/inne-akcesoria/262-poreczny-odkurzacz-samochodowy-rock-autobot-v-lite.html