Transmiter FM Bluetooth ROCK B300 to bardzo praktyczny gadżet, dzięki któremu podczas jazdy samochodem można słuchać muzyki w najlepszej jakości, bezpieczne odbierać połączenia głosowe i wygodnie ładować urządzenie. Jak działa transmiter FM Bluetooth ROCK B300 i jakie możliwości daje kierowcy?

Zasada działania transmitera FM

Transmiter to niewielkie urządzenie umożliwiające przesyłanie dźwięku za pomocą fal radiowych z jednego urządzenia do drugiego np. z odtwarzacza MP3 do radia samochodowego. Dzięki temu nawet w starszych modelach samochodów można słuchać ulubionej muzyki w doskonałej jakości. W celu połączenia wykorzystywane jest dowolnie zaprogramowane przez użytkownika pasmo częstotliwości, które znajduje się w skali FM.

Wygląd i funkcjonalność transmitera

Model FM Bluetooth ROCK B300 jest kolejną wersją kultowego transmitera Bluetooth FM, który wzbogacono o dodatkowe możliwości. Czytelny wyświetlacz LED po podłączeniu urządzenia do gniazda zapalarki prezentuje częstotliwość, na jakiej pracuje transmiter. Panel służy do ustawiania częstotliwości oraz monitorowania stanu naładowania akumulatora. Umiejscowienie transmitera FM umożliwia dobry dostęp do ekranu oraz przycisku. Dużą zaletą urządzenia jest minimalistyczny wygląd. Transmiter FM Bluetooth ROCK B300 ma kompaktowe rozmiary: 57x33x37 mm, dzięki czemu nie ogranicza ruchów choćby przy skrzyni biegów. Jest też bardzo lekki – waży zaledwie 58 gramów! Po podłączeniu transmitera Bluetooth do gniazda zapalniczki możliwy jest szybki dostęp do ekranu i przycisków.

Opis produktów

Niewielki rozmiar i neutralna kolorystyka sprawiają, że transmiter FM dobrze prezentuje się w każdym samochodzie. Przycisk sterowania działa bezproblemowo, a samo zarządzanie pracą transmitera Bluetooth jest łatwe i intuicyjne. Co ważne, do obsługi urządzenia nie trzeba instalować dodatkowej aplikacji w telefonie, gdyż najważniejsze parametry można ustawić wprost na wyświetlaczu. Kiedy warto zamontować transmiter w swoim samochodzie? Do czego można go wykorzystać? Przejdźmy do szybkiego przeglądu możliwości transmitera FM Bluetooth.

Transmiter FM Bluetooth ROCK B300 jako podręczna radiostacja w samochodzie

Czasy, kiedy radio samochodowe mogło odtwarzać tylko kasety magnetofonowe, czy później płyty CD minęły bezpowrotnie. Dzięki transmiterowi opartemu o technologię Bluetooth 4.2 można odtwarzać muzykę z przenośnych pamięci masowych wpiętych w złącze USB: zewnętrznych odtwarzaczy MP3, pamięci USB, telefonu. Po podłączeniu do gniazda zapalniczki transmiter staje się nadajnikiem FM, którego fale można odbierać na wybranej częstotliwości w radiu samochodowym i dzięki temu cieszyć się bogatymi zasobami muzyki.

Po sparowaniu transmitera Bluetooth z telefonem można odtwarzać muzykę przez aplikację OpenFM, Spotify, czy np. Youtube. Jakość odtwarzanego dźwięku jest bardzo dobra, ponieważ urządzenie Rock B300 posiada wbudowaną funkcję redukcji szumów. Można usłyszeć pełne niskie tony, a wysokie dźwięki nie trzeszczą. To bardzo ważne, gdyż część transmiterów gorszej jakości odtwarza dźwięk przypominający źle dostrojone radio. Użycie transmitera to tani i skuteczny sposób pozwalający na rozwiązanie problemu starego radia samochodowego, które nie jest przystosowane do odtwarzania dźwięku przesyłanego przez nowoczesne urządzenia.

Jak rozpocząć odtwarzanie muzyki?

Działanie transmitera jest bardzo proste, dlatego proces jego konfiguracji trwa dosłownie kilka chwil. Oto prosta instrukcja krok po kroku.

  1. Wepnij transmiter do gniazda zapalniczki samochodowej. Po włączeniu urządzenia ekran zostanie podświetlony i wskaże informację o częstotliwości FM.
  2. Jeśli korzystasz z urządzenia po raz pierwszy, musisz połączyć je z telefonem. W tym celu otwórz Bluetooth w telefonie i kliknij nazwę urządzenia (B300). Dzięki temu muzyka odtwarzana w telefonie będzie zsynchronizowana z odtwarzaczem audio samochodu.
  3. Włącz radio i ustaw częstotliwość fal na tę wskazaną na transmiterze. Bardzo ważny jest wybór wolnej częstotliwości kanału dla radia samochodowego. Nigdy nie ustawiaj częstotliwości wykorzystywanej przez lokalne stacje radiowe.
  4. Ciesz się najlepszą jakością odtwarzanej muzyki.

Szybka instalacja

Obracając pokrętłem w lewo, przejdziesz do poprzedniego utworu, a w prawo – do następnego. Aby rozpocząć lub wstrzymać odtwarzanie wystarczy przytrzymać przycisk wielofunkcyjny.

Do transmitera można podłączyć np. kartę pamięci, pendrive (do 32 GB pojemności) czy odtwarzacz mp3. Aby płynnie przechodzić między łączem Bluetooth, a pendrive wystarczy nacisnąć i przytrzymać przycisk wielofunkcyjny przez 5 sekund. Transmiter obsługuje takie formaty audio jak MP3, WMA, APE, FLAC, WAV.

Co ważne, po nawiązaniu połączenia Bluetooth urządzenie może nie tylko transmitować muzykę, ale też wskazówki głosowe płynące z nawigacji uruchomionej na telefonie. Dodatkowo transmiter po włączeniu oraz ponownym uruchomieniu zapamiętuje częstotliwość FM, ścieżkę oraz tryb odtwarzania przed wyłączeniem zasilania. W ciągu 5 sekund od włączenia urządzenia można także zmienić język wysyłanych komend z chińskiego na angielski, przytrzymując przycisk przez 5 sekund.

Transmiter jako zestaw głośnomówiący do telefonu

Kolejną, bardzo praktyczną funkcją realizowaną przez transmiter FM Bluetooth jest możliwość bezpiecznego i wygodnego prowadzenia rozmów telefonicznych. Dzięki połączeniu Bluetooth można przesyłać dźwięk połączenia do głośników w samochodzie. To duże ułatwienie w sytuacji, kiedy musimy odebrać ważny telefon w trakcie prowadzenia samochodu. Transmiter, dzięki wyposażeniu w moduł Bluetooth, umożliwia wykorzystanie głośników samochodowych do prowadzenia rozmowy telefonicznej bez konieczności zakładania słuchawek. W takiej sytuacji transmiter pełni funkcję zestawu głośnomówiącego. Co ważne, przechodzenie z trybu odtwarzania muzyki do trybu głośnomówiącego następuje automatycznie. Po zakończeniu rozmowy można jednym kliknięciem przycisku wielofunkcyjnego znów powrócić do odtwarzania muzyki.

Dodatkową korzyścią jest fakt, że do urządzenia można podłączyć aż dwa telefony komórkowe. Wystarczy skonfigurować połączenie Bluetooth. Gdyby jedno z urządzeń nie wyszukało transmitera, warto rozłączyć pierwsze urządzenie i spróbować ponownie.

Transmiter do ładowania telefonu

Niezwykle przydatną funkcją transmitera, która sprawdza się w czasie podróży, jest ładowanie. USB1 o mocy 1 A to zwykły port ładujący i może odtwarzać muzykę z Pendrive w tym samym czasie. USB2 to inteligentny port ładujący, który może naładować urządzenia multimedialne jak telefony komórkowe czy tablety o mocy do 2,4 A. Dzięki temu korzystając z kabla USB do telefonu, można ładować smartfona i odtwarzać muzykę w samochodzie jednocześnie.

Zaawansowany system zarządzania energią zapewnia optymalny prąd ładowania, gwarantuje stabilną oraz bezpieczną pracę, eliminując ryzyko uszkodzenia ładowanego urządzenia.

Wyjście USB2 ma wbudowaną funkcję rozpoznawania natężenia prądu. Transmiter jest dostosowany do napięcia znajdującego się w samochodach osobowych (12 V). Można jednak z powodzeniem podłączyć urządzenie także w ciężarówce (24 V). Konstrukcja obwodu ma zabezpieczenie przed zwarciem, przeciążeniem, skokami napięcia, nadmierną temperaturą, przepięciem itp.

Transmiter FM doskonałym towarzyszem każdej podróży

Akcesoria GSM znacznie ułatwiają korzystanie z urządzeń elektronicznych, szczególnie w podróży. Zakup transmitera to najprostszy i najtańszy sposób na to, by dzięki jednemu gadżetowi odtwarzać muzykę, bezpiecznie odbierać połączenia i ładować urządzenia multimedialne. Transmiter FM dzięki swoim bardzo niewielkim rozmiarom i małej wadze jest podręcznym urządzeniem, który można zabrać ze sobą wszędzie. Ogromną zaletą jest bardzo prosta obsługa – za pomocą zaledwie jednego przycisku można odbierać i kończyć połączenia, dostosowywać częstotliwość urządzenia do radia czy modulować głośność dźwięku. Nowoczesny design transmitera Bluetooth, szeroki zakres możliwości i intuicyjna obsługa to jego atuty, dzięki którym urządzenie będzie doskonałym partnerem każdej podróży.

Jeśli potrzebujesz innych, dodatkowych akcesoriów GSM jak etui ochronne na telefon czy powerbanki to przejrzyj nasze najlepsze propozycje zebrane w poszczególnych kategoriach na stronie internetowej.