Twój uchwyt na smartfon sprawia problemy, nie jest wystarczająco komfortowy lub nie jesteś zadowolony ze sposobu sterowania? Uchwyty magnetyczne to nowa generacja produktów, które musisz koniecznie zobaczyć! Czy taki model w 100% zabezpieczy twój telefon przed uszkodzeniem w trakcie podróży? Wiesz na czym polega jego zasada działania?

Uchwyty magnetyczne do telefonu – podstawowe cechy

Magnetyczny uchwyt samochodowy składa się zazwyczaj z dwóch części – magnesu, do którego mocujemy smartfon oraz nakładki, którą należy zamocować z tyłu obudowy. Każdy producent stosuje inne parametry, jednak ważne są magnesy – ich ilość oraz moc. Muszą być na tyle silne, by zagwarantować nam to, że telefon nie wypadnie w trakcie jazdy nawet wtedy, gdy spotkamy na drodze znaczną nierówność. Co ważne, uchwyty magnetyczne są przystosowane do większości modeli smartfonów dostępnych na rynku. Niezależnie od tego, jaka jest grubość twojego modelu lub jego wielkość – zawsze zamocowujesz go w ułamek sekundy nawet jedną ręką!

Wybierając uchwyt magnetyczny do telefonu, musisz zwrócić uwagę na jego jakość wykonania i możliwość zmiany pozycji telefonu. Wygodne jest obrotowe ramię z głowicą 360 stopni, które zapewni ci pełną wygodę użytkowania.

Alget.pl znajdziesz tylko renomowane produkty, które wyróżniają się trwałością i bezpieczeństwem. Uchwyt magnetyczny może być mocowany na trzy sposoby – na kratkę wentylacyjnąna deskę rozdzielczą lub na zagłówek. Zdarzają się także modele mocowane na szybę, ale są one mniej bezpieczne z powodu powstających w czasie jazdy drgań.

Uniwersalny magnes samochodowy

Uchwyt magnetyczny – zasada działania

Uchwyt magnetyczny do nawigacji, telefonu czy tabletu charakteryzuje się podobną zasadą działania. Na smartfon lub na jego obudowę naklejamy naklejkę magnetyczną lub pod obudowę wkładamy specjalny krążek magnetyczny. Sam uchwyt mocujemy do kratki wentylacyjnej, deski, ewentualnie szyby. Aby przymocować telefon do uchwytu należy przytknąć go – magnesy przyciągną i utrzymają urządzenie w jednym miejscu.

Obsługa uchwytu

Uchwyt magnetyczny do tabletu i do telefonu – gdzie zamocować

Uchwyt magnetyczny na kratkę sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie masz możliwości montażu urządzenia na desce rozdzielczej. Dodatkowo nie przeszkadza on w czasie jazdy, gdyż nie zajmuje miejsca na szybie. Niestety, jak każdy uchwyt mocowany na kratce, wpływa negatywnie na obieg powietrza w samochodzie.

Uchwyty magnetyczne na kratkę:

Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK Vent
Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK Vent
Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK SPACE AIR
Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK SPACE AIR
Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK
Magnetyczny Uchwyt Samochodowy ROCK


Uchwyt magnetyczny na deskę rozdzielczą to opcja dla osób, które nie chcą zasłaniać szyby, ani ingerować w obieg powietrza. Korzystając z tego typu produktu będziemy widzieli smartfon nawet przed sobą, mając do niego swobodny dostęp. Niestety ten sposób mocowania może nie być zawsze w 100% stabilny ze względu na nierówną czy chropowatą powierzchnię deski rozdzielczej.

Uchwyty magnetyczne na deskę:

Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK Deska v2
Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK Deska v2
Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK Deska
Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK Deska
Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK SPACE Deska
Uchwyt samochodowy magnetyczny ROCK SPACE Deska


Uchwyt magnetyczny na zagłówek to opcja dedykowana do tabletów. To rozwiązanie pozwoli na swobodne oglądanie filmów, słuchanie muzyki lub przeglądanie stron internetowych przez pasażerów. Uchwyt magnetyczny do tabletu to ogromna wygoda – wolne ręce w czasie odpoczynku, z możliwością szybkiego chwycenia urządzenia zawsze, gdy tego potrzebujemy.

Uchwyt magnetyczny na zagłówek:

Uchwyt Samochodowy Magnetyczny ROCK na zagłówek
Uchwyt Samochodowy Magnetyczny ROCK na zagłówek

Jakie są wady i zalety mocowania magnetycznego

Uchwyt magnetyczny telefonu jest ceniony za łatwość montażu – nie musimy szukać przycisków zwalniających ramiona, gdyż wystarczy przyłożyć telefon i na tym kończą się działania, które musimy wykonać. Dodatkowo można go obsługiwać jedną ręką, co zdecydowanie wpływa na nasz komfort. Produkty, z których korzystałeś do tej pory przeszkadzały ci swoją wielkością? Uniwersalny uchwyt magnetyczny nie ogranicza widoczności, zachwycając swoimi niewielkimi rozmiarami. Korzystając z tego rodzaju produktów możemy również wybrać optymalną lokalizację urządzenia.

Niestety uchwyt do telefonu magnetyczny nie pozostaje wolny od wad. Jego główną wadą jest to, że w razie kolizji, wypadku lub nagłego ostrego hamowania smartfon może zostać oderwany siłą od uchwytu. Jeśli zdecydujemy się na model mocowany do kratki wentylacyjnej, może okazać się, że przysłania on cały jej obszar, wpływając na słabszą wydajność układu wymiany powietrza (również klimatyzacji).


Dlaczego alget?

99% pozytywnych opinii
Darmowa wysyłka od 100zł
Zaufanie ponad 50.000 klientów
Dostawa
towaru w 24h
© 2018 alget.pl Jesteśmy autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem ROCK oraz ROCK SPACE w Polsce.