W tym dziale znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące szkła hartowanego na telefon.

1. Jakie są zalety szkła hartowanego?

Szkło hartowane należy do materiałów charakteryzujących się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Na dziesięciostopniowej skali twardości Mohsa sklasyfikowane zostało pod wartością 9. Oznacza to, że szkło hartowane odporne jest na zarysowania, które mogą powstać w wyniku kontaktu z nożem stalowym. Ważną zaletą szkła hartowanego 3D jest zapewnienie pełnej ochrony wyświetlacza naszego telefonu. Szklana osłona obejmuje nawet krawędzie ekranu, co stanowi przewagę w stosunku do możliwości folii ochronnej, sięgającej jedynie do krawędzi wyświetlacza. Dużym plusem jest również łatwy montaż szkła hartowanego. W sklepie Alget dostępne są szkła hartowane najwyższej jakości, których dodatkową zaletą jest zachowanie maksymalnej czułości ekranu dotykowego, pełnego odwzorowania kolorów oraz 99% przezroczystości.

Zalety szkła hartowanego

2. Co to jest szkło hartowane 3D?

Szkło hartowane 3D (popularnie zwane również szkłem hartowanym pełnym) to specjalny rodzaj ochrony wyświetlacza smartfona. Ten unikalny model osłania cały ekran telefonu wraz z zaokrąglonymi krawędziami. Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego 3D możemy być pewni, że zabezpieczamy całą powierzchnię wyświetlacza.

3. Jak założyć szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane jest niezwykle łatwe w montażu. Proces zakładania osłony zajmuje kilka sekund i obejmuje kilka kroków:

  1. Przygotuj stanowisko do montażu - oczyść go z kurzu, aby nie przenieść zabrudzeń na ekran smartfona.
  2. Za pomocą zestawu do czyszczenia (mokrej i suchej ściereczki), dołączonego do szkła hartowanego, oczyść dokładnie powierzchnię ekranu twojego telefonu.
  3. Za pomocą naklejek pozycjonujących przymierz szkło hartowane do ekranu.
  4. Odsłoń wyświetlacz i za pomocą dołączonej do zestawu naklejki zbierającej kurz usuń z powierzchni ewentualne pyłki
  5. Odklej szkło hartowane od folii zabezpieczającej i nałóż osłonkę na ekran telefonu
  6. Dociśnij szkło hartowane, aby równomiernie rozprowadzić warstwę kleju

Zakładanie szkła hartowanego na telefon

4. Dlaczego szkło hartowane nie przylega na bokach?

W sklepie Alget oferujemy idealnie wycięte i wyprofilowane szkła hartowane. W opisie produktu podajemy konkretne modele smartfonów, do których pasuje dany typ szkła ochronnego. Do najczęstszych przyczyn złego przylegania szkła na bokach należą:

  • wady fabryczne wyświetlacza telefonu
  • niedokładne oczyszczenie powierzchni wyświetlacza przed aplikacją szkła ochronnego
  • błąd przy montażu szkła hartowanego na ekran telefonu

5. Jak zdjąć szkło hartowane?

Jeśli w wyniku upadku telefonu na ziemię szkło uległo uszkodzeniu, to znaczy, że spełniło ono swoje zadanie i należy wymienić osłonę na nową. Szkło hartowane zdejmuje się w prosty sposób, podważając krawędź, która znajduje się najbliżej punktu uszkodzenia powierzchni szkła. Jeśli nie jesteśmy w stanie podważyć szkła paznokciem, do pomocy możemy użyć drewnianej wykałaczki lub plastikowej karty. Możemy również spróbować ogrzać warstwę kleju za pomocą suszarki.

6. Jak wyczyścić szkło hartowane?

Dostępne w naszej ofercie szkła hartowane posiadają w zestawie specjalnie ściereczki do czyszczenia powierzchni wyświetlacza smartfona oraz samej osłonki. Do kompletu dołączona jest również specjalna naklejka zbierająca kurz. Do czyszczenie szkła hartowanego najlepiej zastosować przybory z zestawu.

Szkło hartowane na telefon - dowiedz się więcej

Jeśli wśród naszych najczęściej zadawanych pytań nie znalazłeś odpowiedzi, której szukałeś skontaktuj się z nami! Eksperci od szkła hartowanego na telefon w sklepie Alget odpowiedzą na każde pytanie.